Ogrody wertykalne - nowy trend w dekoracji wnętrz

Zielone ściany, czyli ogrody wertykalne lub pionowe to oryginalny sposób na udekorowanie ściany w domu, biurze czy recepcji. Są to kompozycje złożone z kilkudziesięciu doniczek umieszczonych na ścianach, w specjalnym stelażu. Ogrody wertykalne mogą mieć różne powierzchnie, czasem występują w formie obrazów, czasami zajmuje niemal całe powierzchnie ścian. Tworzą rewelacyjny efekt, który przyciąga spojrzenia domowników i gości.

Jakie są zalety ogrodów wertykalnych? 

Każdy z nas zna dobroczynne działanie roślin. Przebywanie w ich otoczeniu poprawia samopoczucie, pozwala się zrelaksować i odpocząć. Zielone ściany pozwalają na bliski kontakt z przyrodą, na codzienne obcowanie z bujną, piękną roślinnością. Główne zalety ogrodów wertykalnych to:

 • dostarczanie niezbędnego do życia tlenu,
 • dbanie o prawidłową wilgotność otoczenia,
 • oczyszczanie i jonizacja powietrza,
 • zapewnienie oryginalnego efektu dekoracyjnego,
 • zajmują mało miejsca, a tworzą niesamowite wrażenie,
 • poprawiają samopoczucie, uspokajają i wyciszają,
 • poprawiają akustykę pomieszczenia.

Jak się wykonuje ogrody wertykalne?

Wykonanie pionowego ogrodu nie jest łatwe, wymaga dużej wiedzy ogrodniczej i technicznej. Można kupić zielone ogrody do samodzielnego montażu, ale najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistycznej firmy. Nasza firma tworzy zielone ściany od lat, stosujemy innowacyjne rozwiązania, które pozwalają cieszyć się zielenią przez długie lata. Rośliny są sadzone na specjalnych matach, dzięki temu są dobrze podtrzymywane, a ściany nie są narażone na zawilgocenie. Potrzebne jest również specjalne podłoże, dzięki któremu rośliny mogą się rozwijać. Tak przygotowane konstrukcje są montowane na stelażu do ściany. Wybór roślin do ogrodów wertykalnych jest duży, ale warto wybrać takie, które nie mają dużych wymagań, są łatwe w pielęgnacji. Na ścianie sprawdzą się paprocie, bluszcze, zielistki, skrzydłokwiaty, anturium. Do zielonych ścian nadają się również zioła, które potem można wykorzystać do celów kulinarnych. Bardzo efektownie wygląda ściana wykonana z mchu. Kojarzy się z lasem, tworzy efekt przytulności i miękkości.

Alternatywą dla zielonych ścian z żywych rośliny, są ogrody pionowe wykonane ze sztucznych roślin. Są wygodnym rozwiązaniem, nie wymagają pielęgnacji, odpowiedniego światła i nawodnienia. Sprawdzą się zarówno w biurze, jak i w domu. Można je wykonać w ciemnej piwnicy, łazience czy kuchni, w każdym miejscu, gdzie żywe rośliny trudno byłoby utrzymać. Ładnie wyglądają na korytarzu, w recepcji, tworzą nowoczesny design, przyciągają wzrok piękną zielenią. Obecnie produkowane sztuczne kwiaty są niemal nie do odróżnienia od swoich prawdziwych zamienników. Aby zwiększyć efekt wizualny, można zastosować odpowiednio umiejscowione punkty świetlne, które dodadzą głębi i naturalności.

Ogrody wertykalne Warszawa - Pielęgnacja 

Zielone ściany, które składają się z żywych roślin, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Najlepszym sposobem zadbania o rośliny jest system automatycznego podlewania, który zadba o regularne podlewanie ściennych roślin. Jeżeli w pomieszczeniu, gdzie wykonany jest ogród pionowy, nie ma bieżącej wody, można zastosować obieg zamknięty. W takim wypadku potrzebny jest zbiornik oraz pompa. Dla roślin potrzebne jest również odpowiednie światło. Ilość światła kierowanego na ogród wertykalny nie może być mniejsza niż 800 lux/m2, oświetlenie -metahalogen minimum 4200 K, Ra 89 lub LED - minimum 4000, Ra 90. Korzystając z naszej oferty, klienci mogą zamówić montaż odpowiedniego oświetlenia, które zapewni optymalne warunki do wzrostu roślin.

Profesjonalna firma od ogrodu wertykalnego

Doskonale znamy się na tym, co robimy, proponujemy pomoc na każdym etapie realizacji zamówienia. Pierwsze spotkanie z klientem ma na celu omówienie projektu. Umawiamy się na wizję lokalną, dzięki której możemy sprawdzić warunki techniczne, wykonujemy pomiary i przygotowujemy ofertę, uwzględniając życzenia klienta. Proponujemy rośliny, które najlepiej sprawdzą się w urządzanym miejscu, oferujemy rozwiązania, które zapewnią optymalne warunki do rozwoju ogrodu wertykalnego. Kolejny etap obejmuje profesjonalny montaż. Korzystając z naszych usług, nie należy obawiać się, że zielona ściana nie będzie się trzymać ściany czy spowodują jej zawilgocenie. Nasze usługi są na najwyższym poziomie. Ogrody wertykalne są objęte gwarancją, oferujemy bieżącą pielęgnację. W razie potrzeby możemy wymienić kwiaty lub usunąć wadliwe egzemplarze.  Na bieżąco kontrolujemy stan roślin, dbamy o piękny stan liści, zajmujemy się ich nawożeniem, dbamy także o czystość konstrukcji.

Zleć montaż ogrodu wertykalnego naszej firmie już dzisiaj!

Ile kosztuje ogród wertykalny?

Cena ogrodu wertykalnego jest zależna od wielu czynników. Ma na nią wpływ wielkość ściany, rodzaj wybranych roślin, a także zastosowane rozwiązania. Tańsze są małe ściany, w formie obrazów, które nie wymagają dodatkowo oświetlenia.  Inną ceną mają duże ściany w hotelowej recepcji czy gabinecie SPA, do których utrzymania potrzebne są dodatkowe rozwiązania. Aby wycenić zieloną ścianę, musimy dokonać dokładnej analizy, porozmawiać z klientem, ustalić, czego od nas oczekuje. Najlepszym sposobem jest skontaktowanie się z nami, a my zajmiemy się resztą. Oferujemy nowoczesne rozwiązania, które stanowią najnowszy trend w aranżacji wnętrz. Zielone ściany możemy dopasować do każdego pomieszczenia, nawet niewielkie, pozwalają cieszyć się zielenią przez cały rok.

W jakich miastach realizujemy projekty typu Ogród wertykalny?

Pracujemy dla klientów z terenu całej Polski. Realizujemy projekty dla osób prywatnych, mniejszych przedsiębiorców oraz klientów z segmentu Enterprise. Nasze realizacje można podziwiać m.in. w miastach:

 • Katowice
 • Kielce
 • Kraków
 • Lublin
 • Łódź
 • Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)
 • Poznań
 • Warszawa
 • Wrocław

W czym Ci możemy pomóc?

Zainteresowały Cię nasze usługi? Jesteśmy profesjonalną firmą świadczącą usługi związane z projektowaniem, wykonaniem oraz utrzymaniem zieleni. Zapoznaj się naszą ofertą i napisz do nas!
 1. Kwiaty do biura
 2. Ogrody wertykalne
 3. Ściany z mchu i rośliny stabilizowane
 4. Sztuczne rośliny
 5. Dekoracje świąteczne
 6. Utrzymanie zieleni w biurze

Chcesz otrzymać wycenę na ogród wertykalny?