Ogrody wertykalne - nowy trend w dekoracji wnętrz

Zielone ściany, czyli ogrody wertykalne lub pionowe to oryginalny sposób na udekorowanie ściany w domu, biurze czy recepcji. Są to kompozycje złożone z kilkudziesięciu doniczek umieszczonych na ścianach, w specjalnym stelażu. Ogrody wertykalne mogą mieć różne powierzchnie, czasem występują w formie obrazów, czasami zajmuje niemal całe powierzchnie ścian. Tworzą rewelacyjny efekt, który przyciąga spojrzenia domowników i gości.

Jakie są zalety ogrodów wertykalnych?

Każdy z nas zna dobroczynne działanie roślin. Przebywanie w ich otoczeniu poprawia samopoczucie, pozwala się zrelaksować i odpocząć. Zielone ściany pozwalają na bliski kontakt z przyrodą, na codzienne obcowanie z bujną, piękną roślinnością.

Główne zalety ogrodów wertykalnych to:

 • dostarczanie niezbędnego do życia tlenu,
 • dbanie o prawidłową wilgotność otoczenia,
 • oczyszczanie i jonizacja powietrza,
 • zapewnienie oryginalnego efektu dekoracyjnego,
 • zajmują mało miejsca, a tworzą niesamowite wrażenie,
 • poprawiają samopoczucie, uspokajają i wyciszają,
 • poprawiają akustykę pomieszczenia.

Jak się wykonuje ogrody wertykalne?

Wykonanie ogrodu wertykalnego nie jest łatwe, wymaga dużej wiedzy ogrodniczej i technicznej. Można kupić ogrody wertykalne do samodzielnego montażu, ale najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistycznej firmy. Nasza firma tworzy zielone ściany od lat, stosujemy innowacyjne rozwiązania, które pozwalają cieszyć się zielenią przez długie lata. Rośliny są sadzone na w specjalnych pojemnikach (materiałowych lub plastikowych), dzięki temu są dobrze podtrzymywane, a ściany nie są narażone na zawilgocenie. Potrzebne jest również specjalne podłoże, dzięki któremu rośliny mogą się rozwijać. Tak przygotowane konstrukcje są montowane na stelażu stalowym do ściany. Wybór roślin do ogrodów wertykalnych jest duży, ale warto wybrać takie, które nie mają dużych wymagań, są łatwe w pielęgnacji. Na ścianie sprawdzą się bluszcze, zielistki, skrzydłokwiaty, anturium, monstery. Do zielonych ścian nadają się również zioła, które potem można wykorzystać do celów kulinarnych.

Czy ogrody wertykalne muszą być żywe?

Alternatywą dla zielonych ścian z żywych roślin, są ogrody wertykalne wykonane ze sztucznych roślin. Są wygodnym rozwiązaniem, nie wymagają pielęgnacji, odpowiedniego światła i nawodnienia. Sprawdzą się zarówno w biurze, jak i w domu. Można je wykonać w ciemnej piwnicy, łazience czy kuchni - praktycznie w każdym miejscu, gdzie żywe rośliny trudno byłoby utrzymać. Ładnie wyglądają na korytarzu, w recepcji, tworzą nowoczesny design, przyciągają wzrok piękną zielenią. Obecnie produkowane sztuczne kwiaty są niemal nie do odróżnienia od swoich prawdziwych zamienników. Aby zwiększyć efekt wizualny, można zastosować odpowiednio umiejscowione punkty świetlne, które dodadzą głębi i naturalności.

Ogrody wertykalne Warszawa - Pielęgnacja

Zielone ściany, które składają się z żywych roślin, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Najlepszym sposobem zadbania o rośliny jest system automatycznego podlewania, który zadba o regularne podlewanie ściennych roślin. Jeżeli w pomieszczeniu, gdzie wykonany jest ogród pionowy, nie ma bieżącej wody, można zastosować obieg zamknięty. W takim wypadku potrzebny jest zbiornik oraz pompa. Dla roślin potrzebne jest również odpowiednie światło. Ilość światła kierowanego na ogród wertykalny nie może być mniejsza niż 800 lux/m2, oświetlenie -metahalogen minimum 4200 K, Ra 89 lub LED - minimum 4000, Ra 90. Korzystając z naszej oferty, klienci mogą zamówić montaż odpowiedniego oświetlenia, które zapewni optymalne warunki do wzrostu roślin.

Profesjonalna firma od ogrodu wertykalnego

Doskonale znamy się na tym, co robimy. Proponujemy pomoc na każdym etapie realizacji ogrodu wertykalnego. Pierwszy kontakt z klientem ma na celu omówienie projektu lub oczekiwań. Umawiamy się na wizję lokalną, dzięki której możemy sprawdzić warunki techniczne, wykonujemy pomiary i przygotowujemy ofertę. Proponujemy rośliny, które najlepiej sprawdzą się w urządzanym miejscu oraz oferujemy rozwiązania, które zapewnią optymalne warunki do rozwoju ogrodu wertykalnego. Ostatni etap obejmuje profesjonalny montaż ramy ogrodu wertykalnego, podłączenie nawadniania ogrodu oraz montaż roślin. Korzystając z naszych usług, nie należy obawiać się, że zielona ściana nie będzie się trzymać ściany czy spowodują jej zawilgocenie. Ogrody wertykalne są objęte gwarancją a także oferujemy bieżącą pielęgnację ogrodu w formie miesięcznego abonamentu. W ramach tej usługi na bieżąco kontrolujemy stan roślin, dbamy o piękny stan liści, zajmujemy się ich nawożeniem, dbamy także o czystość konstrukcji i konserwację systemu nawadniania ogrodu wertykalnego.

Zleć montaż ogrodu wertykalnego naszej firmie już dzisiaj!

Ile kosztuje ogród wertykalny?

Cena ogrodu wertykalnego jest zależna od wielu czynników. Ma na nią wpływ wielkość ściany, rodzaj wybranych roślin, a także zastosowane rozwiązania nawadniania. Tańsze są małe ściany, w formie obrazów, które nie wymagają dodatkowo oświetlenia oraz systemu nawadniania.  Inną ceną mają duże ściany w hotelowej recepcji czy gabinecie SPA, do których utrzymania potrzebne są dodatkowe rozwiązania w postaci oświetlenia, podłączenia do instalacji wod-kan. Aby wycenić zieloną ścianę, musimy dokonać dokładnej analizy oraz ustalić potrzeby klienta. Oferujemy nowoczesne rozwiązania, które stanowią najnowszy trend w aranżacji wnętrz.

W czym Ci możemy pomóc?

Zainteresowały Cię nasze usługi? Jesteśmy profesjonalną firmą świadczącą usługi związane z projektowaniem, wykonaniem oraz utrzymaniem zieleni. Zapoznaj się naszą ofertą i napisz do nas!
 1. Kwiaty do biura
 2. Ogrody wertykalne
 3. Ściany z mchu i rośliny stabilizowane
 4. Sztuczne rośliny
 5. Dekoracje świąteczne
 6. Utrzymanie zieleni w biurze

W jakich miastach realizujemy projekty?

Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu roślin do biur w całej Polsce. Współpracujemy z wieloma firmami, zapewniając im usługi najwyższej jakości. Posiadamy zespoły wykwalifikowanych serwisantów zlokalizowane w największych miastach w Polsce, co pozwala nam na szybką reakcję na potrzeby naszych klientów. Jesteśmy dumni z naszych profesjonalnych usług i dbałości o każdy detal, dzięki czemu nasi klienci są zawsze zadowoleni. Zajmujemy się dostarczaniem i pielęgnacją różnych gatunków roślin, tak aby wnętrza biur były zawsze piękne i estetyczne. Zapewniamy również fachowe doradztwo w kwestii doboru roślin i ich aranżacji w danym wnętrzu. Działamy na rynku od wielu lat i cieszymy się zaufaniem wielu firm w całej Polsce. Jeśli szukasz profesjonalnej i rzetelnej firmy zajmującej się dostarczaniem roślin do biur, to z nami jesteś w dobrych rękach!

Nasze realizacje można oglądać w biurach i przestrzeniach komercyjnych m.in w poniższych miastach:

 • Katowice
 • Kielce
 • Kraków
 • Lublin
 • Łódź
 • Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)
 • Poznań
 • Warszawa
 • Wrocław

Chcesz otrzymać wycenę na ogród wertykalny?