Opis: Pomarańczowy fotel z zielonym liściem na nim.

Sprawowanie opieki nad żywymi roślinami - kwiatami, drzewkami czy pnączami - jest zajęciem czasochłonnym, które wymaga cierpliwości, systematyczności i odpowiedniej wiedzy. Zazwyczaj im piękniejszy kwiat, tym więcej uwagi i troski wymaga w kwestii pielęgnacji, aby roślinka nie uschła lub aby jego korzenie nie zgniły. Jeśli chodzi o duże przestrzenie, w której kojący efekt wizualny wymaga dużej ilości roślin ozdobnych, utrzymanie ich staje się jeszcze trudniejsze. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stają się kwiaty sztuczne do biura, poczekalni, gabinetu czy różnego typu pomieszczeń socjalnych i służbowych.

Zalety sztucznych roślin.

Poza główną zaletą, jaką jest brak potrzeby ciągłej pielęgnacji, a co za tym idzie - oszczędność czasu, stosowanie sztucznych roślin niesie ze sobą szereg innych korzyści. Rośliny wykonane z tworzywa sztucznego nie usychają, przez co nie ma potrzeby ciągłego sprzątania zeschniętych listków, płatków czy łodyżek, jest to bardzo wygodne, zwłaszcza w pomieszczeniach z dywanami lub wykładzinami, w których aby pozbyć się tego rodzaju zabrudzeń konieczne jest użycie odkurzacza - ponieważ nie ma możliwości ich zamiecenia. Drugą kwestią jest to, że sztuczne kwiaty nie wydzielają żadnych pyłków, co sprawia, że osoby uczulone nie muszą się przejmować podrażnieniami swoich dróg oddechowych i jego konsekwencjami - ciągłym kichaniem, zatkanymi zatokami, łzawieniem oczu a czasem nawet poważniejszymi konsekwencjami.

Kolejną kwestią jest to, że sztuczne rośliny mogą znajdować się w każdym miejscu bez względu na temperaturę, wilgotność i inne warunki pogodowe, które często prowadzą do obumarcia kwiatów żywych. Możemy mieć tropikalną palemkę, nie martwiąc się o to, że jej liście zmarzną i opadną po kilku tygodniach.

Specjalne projektowane rośliny.

Najczęściej kwiaty sztuczne są sprzedawane przez kwiaciarnie, które mają w swojej ofercie także rośliny hodowlane. Jednak w większych miastach coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się ukierunkowanie produkcji czysto pod kątem kwiatów sztucznych. Firmy produkujące kwiaty sztuczne w Warszawie lub innych dużych miastach coraz częściej oferują usługę wykonania specjalnego projektu, czyli produkcji rośliny dedykowanej do konkretnej przestrzeni, bez względu na to czy są to czarne róże, egzotyczne rośliny czy nawet drzewa. Produkcja roślin sztucznych na zamówienie zyskuje w Polsce coraz większą popularność - z tego rodzaju usług korzystają hotele, galerie handlowe, studia telewizyjne i coraz częściej osoby prywatne.

Największym miastem, które mieści firmy sprzedających sztuczne kwiaty jest Warszawa, jednak duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Wrocław czy Poznań także posiadają szeroką ofertę tego typu produktów. Większość firm funkcjonujących w tej branży posiada swoje strony internetowe, więc nie potrzeba specjalnego wysiłku, aby znaleźć pasującą do swoich potrzeb propozycję. Jeśli nie mamy zbyt dużych wymagań pod kątem dokładnego wyglądu rośliny, a jedynie wiemy jaki gatunek ma to być - idealnym rozwiązaniem będzie sklep internetowy ze sztucznymi kwiatami, ponieważ zazwyczaj oferuje on dużo większy wybór niż sklepy stacjonarne, a przy tym wkładając dużo mniej wysiłku możemy porównać wygląd różnych kwiatów, a także ich cenę i jakość wykonania.

Długowieczność sztucznych roślin.

Decydując się na wykorzystanie sztucznych kwiatów możemy stworzyć dowolną ich konfigurację wykorzystując je w nieograniczonej ilości. Co więcej, podejmując taką inwestycję raz nie będziemy musieli już więcej się tym zajmować - jeśli nie będziemy chcieli zmienić aranżacji przestrzeni, to takie rozwiązanie będzie nam służyć całymi latami, cały czas ciesząc oko niesamowitymi walorami estetycznymi. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych wydatków, oraz nie może mieć miejsca sytuacja, w której obraz jest zaburzony przez wyschnięcie pojedynczych kwiatów lub połamanie łodyg w wyniku wiatru. Materiał i wytrzymałość sztucznych kwiatów możemy dostosować do własnych potrzeb, dzięki czemu wyeliminujemy wszelkie czynniki, które mogłyby mieć negatywny wpływ na wrażenia estetyczne.

W czym Ci możemy pomóc?

Zainteresowały Cię nasze usługi? Jesteśmy profesjonalną firmą świadczącą usługi związane z projektowaniem, wykonaniem oraz utrzymaniem zieleni. Zapoznaj się naszą ofertą i napisz do nas!
  1. Kwiaty do biura
  2. Ogrody wertykalne
  3. Ściany z mchu
  4. Rośliny stabilizowane
  5. Sztuczne rośliny
  6. Dekoracje świąteczne
  7. Utrzymanie zieleni w biurze